نظر سنجي از مطالب

به کدام فعالیت رای می دهید ؟
 

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز226
mod_vvisit_counterدیروز246
mod_vvisit_counterاین هفته986
mod_vvisit_counterاین ماه4444
mod_vvisit_counterکل بازدیدها417934

لینک وب ها


نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان حوزه دفاع مقدس تجلیل شدند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
روابط عمومی - اخبار داخلی
نوشته شده توسط روابط عمومي   
سه شنبه, 12 مهر 1390 ساعت 09:22

با حضور مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده کودک و نوجوان:

طی مراسمی شاعران و نویسندگان کودک و نوجوان حوزه دفاع مقدس مورد تجلیل قرار گرفتند.
مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان با بیان اینکه کانون استان دارای ظرفیت های بسیار بالایی در زمینه خلق آثار شعر و داستان ویژه کودک و نوجوان در حوزه دفاع مقدس میباشد اظهار داشت: همکاری و تعامل با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس از زمان مدیریت سابق کانون آقای علی گنج کریمی آغاز شده و امیدواریم که این همکاری به صورت تنگاتنگ و مستمر ادامه یابد.مسعود گنجعلیخان حاکمی گفت: تا کنون کانون پرورش فکری استان کارهای بسیار قوی و خوبی در حوزه دفاع مقدس ارائه کرده است و برگزاری جشنواره ادبیات پایداری یکی دیگر از برنامه های در دستور کار است که مجدانه در حال پیگیری و اجرای آن میباشیم.

سرهنگ ابوالحسن زاده در این مراسم اظهار امیدواری کرد که نگاه ملت و مسئولین و تاثیرگذاران در عرصه فرهنگ نسبت به دفاع مقدس که مقطع مهم تاریخ ماست عمق بیشتری داشته باشد و گفت:انشاالله این مقطع را بهتر بتوانندبه نسل جوان و نسل های آینده و بشناسانند. وی با اشاره به تعبیر زیبای شهید محمد طایی که فرموده:«وصیت نامه مرا برروی قبرم بنویسید و اگر از قبرم اثری برجا نماند، بهتر که آن را بر قلب تاریخ بنویسید زیرا روی سخنم با نسل های آینده و نسل های هزاران سال آینده است» خاطر نشان کرد:عمق نگاه آدمهای جنگ چون میدانستند این مقطع ، مقطع بسیار مهم و فرهنگ سازیست تا هزاران سال دیگر را دیده بود . مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان اظهار امیدواری کرد که: همه آحاد جامعه از مسئولین و غیر مسئول دفاع مقدس را  خوب بفهمند و خوب بفهمانند.

سرهنگ ابوالحسن زاده با اشاره به بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله عالی) مبنی بر اینکه دفاع مقدس فرهنگ سازترین مقطع تاریخ ماست گفت:  اگر این مقطع فرهنگ ساز ترین مقطع باشد می تواند تاثیرگذارترین مقطع هم باشد . وی اظهار داشت: معتقدم که فرهنگ دفاع مقدس محدود به یک هفته (هفته دفاع مقدس ) نیست و کسانی که تلاش دارند فرهنگ دفاع مقدس را در هفته دفاع مقدس محفوظ کنند به نسل جوان این ملت ظلم می کنند.
ایشان با بیان اینکه  ظرفیت استان بویژه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در حوزه خلق اثر در زمینه دفاع مقدس بسیار بالاست اذعان داشت: سال گذشته تفاهم نامه ای بین کانون و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در زمینه چاپ کتاب امضا شد و تا کنون  تعداد زیادی اثر داستانی در مقاطع کودک و نوجوان خلق شده است. وی با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته  قریب به 31 داستان و شعر  با موضوع ایثار و شهادت و دفاع مقدس  نگارش شده است تصریح کرد: آثار ارسالی پس از بررسی های کارشناسی در حال طی مراحل چاپ و انتشار میباشد. مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس اظهار داشت:این اولین سری آثار در حوزه کودک و نوجوان است که در استان کرمان  در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت چاپ خواهد شد و تلاش می کنیم تا پایان امسال 50 کتاب کودک و نوجوان را دراین به چاپ برسانیم.
مصطفی رحماندوست شاعر و نویسنده کودک و نوجوان نیز در این مراسم گفت: از آنجا که همکاران کانون مستقیم با بچه ها در ارتباطند و میدانند برای چه کسی می خواهند بنویسند همچنین با کتابهای متعددی از نویسندگان زیادی آشنایی دارند می توانند آثار بسیار خوبی را در این حوزه ارائه کنند. رحماندوست اظهار داشت :تصویرگری کتابهای کودک و نوجوان بایستی دقت هنری داشته باشد و در این حوزه کیفیت بایستی بیش از کمیت مورد توجه قرار گیرد.

گفتنی است در این مراسم از 12 نفر از مربیان و اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که آثاری در زمینه دفاع مقدس ارائه کرده بودند با اهداء لوح و جایزه تقدیر به عمل آمد.

 

منوی اصلی

اوقات شرعيحاضرين در سايت

ما 7 مهمان آنلاین داریم